Šiltinimas ekovata

Stogo šiltinimas

Stogo šiltinimas ekovata

Kadangi šiltas oras kyla į viršų, per stogą patiriami didžiausi šilumos nuostoliai, tad stogą itin svarbu gerai apšiltinti ir užsandarinti.

  Šiltinant stogą purškiama vata gaunamas vienalytis šiltinimo sluoksnis, o šiltinant įprasta gabaline mineraline ar akmens vata sunku tai padaryti kokybiškai, per laiką gabalinė vata subliūkšta, pasmunka ir atsiranda "termotiltų", palėpė greitai atvėsta.

 Šiltinant stogą purškiama vata iš apačios prie gegnių prisegama plėvelė ir sutvirtinama joustomis ar mediniais lotais. Paprastai stogą šiltiname iš vidaus. Pirmiausia reikia tarp gegnių ištempti garo izoliacinę plėvelę ir ją sutvirtinti lotais, kartais galima ir iškart prisukti OSB plokštes (paliekant tarpą viršuje, užkišti šlangą vatai pūsti). Jei palėpė jau įrengta, o stogo šlaitai neapšiltinti, tada užkišus šlangą iki apačios visas tarpas kokybiškai užpildomas purškiama vata. Reikia uždaryti šlaito kišenes ( „parapetus“ ), nes jų šiltinti nereikia. EKOVATA užpresuojama iš palėpės, nuleidus žarną iki žemiausio taško šlaite. (arba, kai nėra priėjimo iš palėpės,- išgręžiamos skylutės ir užpildoma per jas).
Užpresuota tokiu būdu EKOVATA nesuslūgsta, nes nelieka jokiu tuščių ertmių.