Šiltinimas ekovata

Sienų šiltinimas šlapiu būdu

Sienų šiltinimas šlapiu būdu

Pirma padaromas karkasas, tada lygiai su karkasu užpurškiama šlapia ekovata, o kai vata išdžiūsta, užkalama plėvelė. Taip sandariai užsipildo kiekvienas plyšelis, gaunasi vienalytė izoliacija. Tokiu būdu itin patogu šiltinti senos statybos namus, kai padarius karkasą susidaro dideli izoliacijos storio skirtumai - nuo 2 cm iki 10 cm ar daugiau, o purškiama ekovata tuos tarpus puikiai užpildo. Šlapiu būdu nerekomenduojama šiltinti daugiau nei 7 cm sluoksniu, nes purškiant storesniu sluoksniu sudrėkusi vata nuo svorio gali pasmukti ir taip atsiras nedidelių plyšių. Storesnį sluoksnį galima veiksmingai apšiltinti sausu būdu, tačiau prieš purškiant vatą reikia iškart užkalti difuzinę ar vėjo plėvelę. Šlapiu būdu taip pat veiksmingai šiltiname viduje.

Reikalavimai karkasui:

Vertikalūs karkaso brūsai negali būti sustatyti plačiau, kaip 50cm, nes bus neįmanoma padaryti ekovatos sluoksnį lygiai su lyg brūsais. Ekovata apipjaustoma  pagal karkaso brūsus,  ir kas per daug, vėl  išpučiama. Be to turi būti sudėti kas 1-1,5m technologiniai skersiniai. Jei numatomas storas ekovatos sluoksnis – tvirtinami brūsai pagal diagonales. Kuo numatomas storesnis EKOVATOS  sluoksnis, tuo tankiau turi būti sudėlioti skersiniai.

 Šis šiltinimo būdas atliekamas tik šiltuoju metų laiku, kadangi tokiu būdu klijuojama EKOVATA turi išdžiūti ir pasidaro kaip plokštė, be siūlių. Šiltinant tokiu būdu ir apkalant nereikia palikti tarpelio ir nereikalingos difuzinės ar priešvėjines plėvelės, nes EKOVATA yra kvėpuojanti.

Tinkamai priklijuota EKOVATA nesusmunka, namas po šiltinimo atrodo pilkas.
Šis būdas tinkamas šiltinti iš lauko ir  vidaus, EKOVATA klijuojama vandeniu, nenaudojant jokių cheminių medžiagų.
Ekovata gerai išpurenama ir pučiama kartu su vandeniu ant bet kokio vertikalaus paviršiaus. Pučiant  užpildomi smulkiausi tarpeliai, ji gerai sukimba su dengiamu paviršiumi, ir sudaro vientisą besiūlį izoliacijos sluoksnį. Šis būdas labai gerai tinka  medinių ir rąstinių namų šiltinimui.
Šiam šiltinimo būdui reikia daryti karkasą. Ekovatos šiltinimo storis reguliuojamas būtent karkaso atitraukimu nuo sienos.
Ekovatai išdžiuvus apdailos lenteles arba plokštes, tvirtinamos ant to paties  karkaso. Tvirtinant apdailos lenteles, nereikia plėvelių ir nepaliekamas tarpelis. 
Apytikslius EKOVATOS džiuvimo laikas 1 savaitė, ir jis priklauso nuo oro sąlygų.  Lauke, 5 cm sluoksnis saulėtą dieną, su lengvu vėjeliu išdžiūsta per 2 dienas pilnai.